Mulțumim binefăcătorilor noștri

IMG_20160124_075826Cu osteneala Fratelui Cornel și cu milostivirea Doamnei Cristina, din Statele Unite, Biserica noastră a fost înzestrată cu mai multe obiecte de cult, ce ne-au lipsit până în acest moment. Astfel, prin această jertfă, s-a reușit procurarea a două Sfinte Cruci pentru binecuvântare, a unul litier, vase pentru Anaforă și Agheazmă, un sfeșnic mic, un suport pentru Sfânta Evanghelie, o cutie a milei și trei suporturi pentru lumânările paraclisierilor. Toate aceste obiecte de cult  au fost sfințite astăzi, în Duminica după Botezul Domnului, zi în care ne-am rugat și pentru sănătatea și mântuirea creștinilor binefăcători ai Bisericii „Sfântul Cuvios Vasile de la Poiana Mărului”. Slavă lui Dumnezeu pentru toate!