English

Invitaţie la Tabăra Internaţională pentru adolescenţi “APĂ DIN PIATRĂ” – Vadul lui Vodă, 2013

Mitropolia Basarabiei invită cu multă dragoste părintească tinerii din parohii spre a participa la a doua ediţie a  taberei de spiritualitate şi tradiţie ortodoxă, ce se va organiza în colaborare cu Centrul Creştin Misionar Ortodox din Statele Unite, numită: “APĂ DIN PIATRĂ”. Tabăra se va desfăşura staţiunea Vadul lui Vodă, la pensiunea “ROMANIŢA” în perioada: 14-19 iulie 2013.
La acest eveniment vor participa misionari din Statele Unite, România şi Republica Moldova. Tabăra va avea un caracter religios, educativ şi recreativ.
Găsiţi mai jos formularele de înscriere şi acordul părinţilor, pe care le puteţi completa şi transmite protopopilor Mitropoliei Basarabiei sau în format electronic (cu semnătura scanată) pe adresa de mail : agamariana@yahoo.com

REGULAMENTUL ŞI FIŞA DE ÎNSCRIERE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *