English

Cozonaci înainte de Înălțare

DSC_1122Înaintea serbării Înălțării Domnului, prin mărinimia conducerii companiei „PETROM” și prin mijlocirea Misiunii Sociale „Diaconia” a Mitropoliei Basarabiei, mai multe persoane defavorizate din orașul Orhei au primit în dar cozonaci și dulciuri.

Acțiunea de distribuire a fost inițiată de voluntarii Asociației Umanitare „Filantropia Creștină”, care au adus în inimile copiilor de la Internatul din Orhei bucurie și voie bună. Pe lângă acești copii cu nevoi speciale, au mai avut parte de asemena surprize și alți oameni necăjiți ce și-au alinat sau foamea sau setea de atenția celorlalți semeni.

Mulțumim din suflet companiei „PETROM” și Misiunii Sociale „Diaconia”, pentru bucuria de a oferi bucurie!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>