Construcția centrului social cultural „FILANTROPIA” continuă

DSC_0986Cu mila lui Dumnezeu, cu sprijinul Asociației „Fortotschka” și al enoriașilor de bunăcredință din parohia noastră, am inițiat în această toamnă lucrările de hidroizolare a fundației centrului social. Lucrările sunt deosebit de necesare, în condițiile în care apele pluviale peușeau să se infiltreze pe lângă zidurile clădiriii ajungând la subsol. Ca rezultat al acestor lucrări, vom reuși în acest an să protejăm tencuielile făcute și ele de curând în subsolul clădirii, concentrându-ne ca această parte a imobilului să o finisăm cât mai curând posibil, pentru ca de anul viitor să găzduiască până la 10 oameni fără adăpost din comunitate.

Intervenim repetat pe lângă cei cu posibilități și cu inimă mare să sprijine acest proiect de anvergură al Parohiei Ortodoxă Române „Sfântul Cuvios Vasile de la Poiana Mărului” prin transfer bancar, pe contul bisericii, accesând: http://www.parohia.md/donatii/ , sau făcând donații direct la biserică.