English

Campania de Paşti “Pâinea Vieţii”

pizap.com10.348117181565612551396937021737Asociaţia Umanitară „Filantropia Creştină” de pe lângă Biserica „Sfântul Cuvios Vasile de la Poiana Mărului” din Orhei va organiza în perioada 12-17 aprilie o colectă de alimente în cadrul Campaniei de Paşti „PÂINEA VIEŢII”.

Cei milostivi vor putea depune alimentele într-o boxă special-amenajată în magazinul „Fagure”, de pe strada Eminescu din Orhei. Pachetele vor fi distribuite, ca în fiecare an, copiilor orfani, crescuţi de un singur părinte sau de bunici, mamelor văduve, batrânilor singuratici şi familiilor sărace.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>