Aproape de micuţii bolnavi

Joi, 4 aprilie 2013, tinerii voluntari ai Asociaţiei Umanitare „FILANTROPIA CREŞTINĂ” din Orhei au oferit daruri copiilor bolnavi, internaţi în Spitalul Raional Orhei. Pachetele donate conţineau iconiţe, jucării şi mesaje de încurajare scrise pe mici scrisori pe care voluntarii le pregătiseră dinainte. Copilaşii s-au bucurat nespus pentru darurile primite, iar părinţii ce-i însoţeau le-au mulţumit tinerilor pentru gestul şi solidaritatea de care au dat dovadă.

De asemenea părintele Sergiu Aga, parohul Bisericii “Sfântul Vasile de la Poiana Mărului” din Orhei i-a miruit pe micuţi şi părinţi încurajându-i şi încredinţându-i că tinerii şi întreaga-i biserică sunt alături de ei prin rugăciunea la Dumneazeu spre a le oferi însătoşire grabnică.